O nas

Strona mojagrecja.eu powstała w czerwcu 2010. Prowadzona jest przez: Raddsa. Celem witryny jest promocja Grecji –  kultury, kuchni, sztuki oraz miejsc wartych odwiedzenia.

Grecja jest pięknym i zróżnicowanym krajem. W jej granicach znajdują się setki wysp (najwięszką spośród nich jest Kreta), mnóstwo wybrzeży i portów, góry oraz morza, które wspólnie tworzą wyjątkowy i niespotykany krajobraz. Bardzo korzystne warunki terenowe przyciągają, oprócz przeciętnych turystów, setki entuzjastów sportów ekstremalnych.

Wystarczy zapytać przeciętnego Europejczyka, co wie o Grecji, a najczęściej okazuje się, że posiada większą wiedzę na temat starożytnej niż współczesnej Grecji.

Historia ludzkości odnotowała w V w. p. n. e. przełom: eksplozję oświecenia, które dotyczyło wszystkich dziedzin życia i z którego dobrodziejstw korzystamy nadal. Powstały wówczas zręby cywilizacji europejskiej, a kluczem do tych przemian była Grecja. Jednakże to, co stało się w tym kraju w V w. p. n. e., było następstwem długiego procesu.

Nie sposób zrozumieć w pełni historii, sztuki i poezji Grecji bez znajomości prehistorii, topografii, klimatu, krajobrazów gór i rzek oraz warunków życia. W tym celu trzeba poznać miejsca – nierzadko będące już ruinami – w których tworzyła się historia Grecji; jest to zadanie bardzo miłe nawet wówczas, gdy odbywa się tylko za pośrednictwem słowa pisanego.